Veel sõbrapäevamõtteid!

Ma ei tea, kas on viga minus, aga mulle tundub, et mul ei olegi sõpru. Vähemalt selliseid sõpru mitte, keda kogu aeg usaldada saaksin. Kunagi panin fb-sse üles postituse, et kui mul kell 3 öösel oleks Sinu(sõbra) abi vaja, siis kas ma võin kohe öösel helistada ja sellele reageeris ainult mõni inimene. Üks neist reageerijatest oli selline, keda ma tavaelus ei tunnegi. Oli lihtsalt kuidagi mu sõbralisti liikmeks sattunud. Aga mõni aeg tagasi avastasin, et ma tema kontot enam ei näegi. See tähendab seda, et ta on mind ära blokeerinud. Seda blokeerimist ma ei mõista, sest ma omateada ei ole midagi sellist teinud, et tema poolt blokeerimist ära oleksin teeninud. Aga noh, ta ju  ei olnudki mu sõber, sest sõber on ikka see, keda reaalselt ka tunned ja kes võtab sind just sellisena, milline sa oled(nagu sina teda), mitte ei püüa sind kuidagi muuta, nii nagu talle sobilik on.

Ma pole just kerge inimene ja loon sõprussuhteid väga ettevaatlikult. Pikka aega pidasin oma sõbraks oma põhikooliaegset pinginaabrit, kellega olime samas pingis istunud alates teisest klassist. Loomulikult inimesed ja olukorrad muutuvad, sest ma kolisin ju peaaegu 20 aastat tagasi Tallinnast ära ja me ei olnud vahepeal eriti üldse kohtunudki. Aga viimastel aastatel sai fb kaudu ikka suheldud ja siis sain aru, et me ju pole kunagi tõelised sõbrad olnud. Tema käitumine andis mulle mõista, et kui ma tema mõttemaailmaga 100% ei nõustu, siis ei pea ta mind oma sõbraks. Ta läks isegi nii kaugele, et nimetas mind ebasündsa sõnaga. Tegelikult sellest sain aru, et ta on minu peale lihtsalt kade. Kade sellepärast, et mul on lapsed ja isegi lapselaps. Tema aga ei olnud kuni keskealiseks saamiseni mehele läinud ja nüüd on vist lapse saamiseks liiga hilja, kuigi abiellunud ta on.

Mis veel sõpradesse puutub, siis osa mu fb sõpru, kellega ma isegi suhtlen, on minu jälgimise fb-s maha võtnud, seetõttu nemad seda allpoololevat postitust ei näinudki. Aga ise mõtlen, et nad ikka ei ole mulle sellised sõbrad, kellele ma julgeksin suvalisel ajal öösel helistada ja kas abi paluda või ennast lõbustada lasta. 😀

Ja mis “Valentini” puutub, siis teda mul ka ei ole ja ma enam ei taha ka, sest senised “Valentinid” on ainult kurvastust ja pisaraid toonud. Mul on elus teised prioriteedid ja oma “Valentin” sinna ei kuulu. 😀

Nii, et jh…sõber on see, kes võtab sind just sellisena, nagu sa oled… 🙂

Mu sõbralistis on 105 inimest, aga kui paljudele teist võiksin ma helistada isegi kell 3 öösel ja öelda näiteks, et vajan just praegu Su abi või, et mul on igav ja ma tahaksin lihtsalt lobiseda?

Posted by Elve Riisa on Friday, 13 January 2017

Facebook Comments

Published by Elveetsius

Olen keskealine naisterahvas, kellele meeldib mõnikord oma mõtteid blogisse talletada. Kirjutan kõigest, või siis mittemillestki. See sõltub lugeja vaatevinklist! :)

4 Comments to “Veel sõbrapäevamõtteid!”

 1. xxx ütleb:

  Beϲause the admin of this web page is working, no doubt very quickly it will be well-known, due to its feature
  contents.

  1. Elveetsius ütleb:

   I do not understand now, you’re talking about. : D

 2. yesseniamr ütleb:

  Ich tue Abbitte, dass sich eingemischt hat… Ich hier vor kurzem. Aber mir ist dieses Thema sehr nah. Ist fertig, zu helfen.
  yesseniamr

  1. admin ütleb:

   Welche Art von Fragen, und helfen Sie im Auge haben?