Täna on imeline päev!

Esiteks on see juba boonuseks, et väljas on nii ilus kevadeilm. Aga see, mis minu jaoks tänase päeva imeliseks teeb, on 8€. Nimelt, kuna kuu lõpp on käes ja mul rahadega ikka päris nullseis, siis ei saanud ma muudmoodi, kui käisin jälle tolles komisjonipoes uurimas, et ehk on eilse-tänase päeva jooksul midagi ära ostetud. Ja kujutage ette, oligi! Müüja vaatas mind vist päris imelikult, sest kogu mu olemusest õhkus välja õnne ja ega ma rõõmusõnumitki tagasi ei hoidnud. Ütlesin seal, et see on mu pääste. Loomulikult lippasin kohe poodi, sest esiteks ei olnud kass juba 2 päeva pehmet toitu saanud ja oma külmkapis oli ka tühjus. Viimastel päevadel olengi keetnud nendest tagavaradest(kuivainetest), mis ma eelmisel aastal toidupangast sain. Sel aastal ei ole ma enam toidupangast midagi saanud ja ei ole otsinudki, sest aasta lõpus ütles toidupanga toidujagaja, et nad teevad uusi nimekirju ja kuna meie oleme juba väga pikalt seda abi sealt saanud, siis enam meid uude nimekirja ei panda. Üldiselt anti mõista, et inimestel kipubki sedaviisi abisaaja(vajaja) tunne kinnistuma ja muid väljapääsuvahendeid ei hakatagi otsima. Ma olen igatahes tänulik, et ma sealt seda toiduabi olen saanud. Näete nüüd! Veel praegugi aitab see mind kõige suuremast hädast välja. Aga midagi tahaks ju nende kaerahelveste või tatra kõrvale ka süüa ja selleks mul praegu raha ei olnud. Õnneks võtsin oma uhkuseriismed kokku ja läksin täna jälle sinna komisjonipoodi, kus mu kaup ripub. Ütlesin müüjale juba uksel, et “Te olete kindlasti tüdinenud, et ma peaaegu iga päev käin, aga mul kitsas käes ja iga sent on oluline”.
Kui nüüd hästi järele mõelda, siis ehk oleksin mõnelt tuttavalt laenata ka saanud, aga laen vaja ju jälle tagasi maksta ja seetõttu ma hoidun praegu laenamisest. Neid  laene, või maksmata arveid on niigi, mille tähtaeg juba möödas.
Eks ma loodan selle peale, et kui kunagi rikkaks saan(investeerimisega nt.), siis maksan kõik võlad ühtejutti ära. Investeerimisest rääkides, siis see on minupoolse nullpanusega, Pluss500 kauplemiskontol tehingute tegemine. Kahekümne viiest eurost on saanud üle 400€, aga seda ei saa enne välja kanda, kui oma dokumendid on neile kinnitamiseks üles laetud ja mul on ühe dokumendiga jama. Millegipärast ei tunnistata seda sobilikuks. Aga ega ma praegu ei tahagi seda summat välja kanda, sest mida suurem on investeerimiseks olemas-olev summa, seda suuremat kasumit(või ka kahjumit) võid oma tehingutega saada. Kui teed õigeid otsuseid, siis summa kasvab, aga võib ka nii juhtuda, et kaotad kogunenud summa. Lohutan end mõttega, et ega see minu isiklik raha ei olnud, millega praegu riskin.
Paar positsiooni sulgusid kasumiga ja ühe panin kahjumiga kinni, sest olin valel ajal ostnud. Nüüd on avatud ainult see positsioon ja vast ei hakkagi sel nädalal enam uusi avama, sest nädalavahetusel on kauplemine suletud ja võib trahvi saada. Mul jäi eelmisel nädalal paar positsiooni lahti ja oli paari-kolme € väärtuses trahvi kogunenud.

Mingi hetk oli seis selline, aga see muutub kogu aeg

Aga ma hakkasin ju kirjutama, et täna on imeline kevadpäev. Vähemalt minu jaoks küll…

Facebook Comments