Asjad tasapisi edenevad…

…ehk samm-sammult korteri(te) müümise lõpplahendi poole.
Nimelt on üks korter praktiliselt müüdud. Ma teadsin, et meil see õnnestub, sest meie korterite müügi edukuse eest on mu koguduse rahvas palju palvetanud. Mul on täitsa kahju, et ma Eesti teise otsa ära kavatsen kolida, sest see plaan on mul jätkuvalt reaalne. Viimasel ajal olen lihtsalt äraootaval seisukohal olnud ja sellele eriti pingsalt mitte mõelnud, aga hoian ikka internetis kinnisvaraportraalides sobivatel ja sobiva hinnaga korteritel silma peal. Praegu on fookuses 2 korterit, mida võiksin osta. Olen juba varem kirjutanud, et oma uut eluaset tahan kindlasti osta, et see oleks mu oma, isiklik korter, mitte üürikorter või mis veel hullem, kellegi kaasüüriliseks hakkamine. Tean ju neid olukordi, mis võib juhtuda kaasüürilisega või lihtsalt üürilisega. Ükskord ütleb korteri omanik, et vabasta pind, sa ei sobi enam mu plaanidesse…
Isiklikust korterist ei saa mind keegi välja ajada, kui ma olen hoolas korteriomanik ja tasun kõik korterile määratud komunaalmaksud.
Nii, et jah! Ühisvara müük läheneb tasapisi lõpplahendi poole. Loodan, et piisavalt kiiresti, sest muidu ostetakse ka need sobivad korterid ära. Kevadel ju hakatakse aktiivsemalt uut eluaset otsima, sest siis on paras aeg renoveerimis-või remonditöödega alustada. Kuna mul ei ole plaani teha ei ühte, ega teist, siis tahan saada sellise korteri, milles kannatab elada ka ilma korteris remonti tegemata. Eks siis juba vaatab edasi, kui rikkaks saan. Praegu ma selle pärast oma pead ei vaeva, sest olen siiani nõukaaegse remondiga korteris elanud ja need korterid, millele olen internetis silma peale visanud, et võiks osta, on palju paremas seisus, kui mu praegune eluase. Pean praegu tähtsaks, et need vastaksid sellele kriteeriumile, mille ma olen enda jaoks oluliseks mõelnud. Ja need kaks korterit vastavad küll.
Aga sattusin vist rõõmust eufooriasse, sest, kui tütar mulle helistas ja ütles, et ühel korteril on kindel ostja olemas, siis on ju põhjust rõõmustada küll. Omakirjutatud lepingki tehtud, et on kindel ostja. Tütar tuligi meile seda näitama ja ka meie, kui selle vara kaasomanike nõusolekut ja allkirju võtma.
Ja ega teinegi korter müümata jää, sest seda(linnakorterit) on ka juba mitmed vaatamas käinud, ning üks annab lähipäevil oma lõpplikust otsusest teada.
Nii, et varsti-varsti… 😉
Facebook Comments

Published by Elveetsius

Olen keskealine naisterahvas, kellele meeldib mõnikord oma mõtteid blogisse talletada. Kirjutan kõigest, või siis mittemillestki. See sõltub lugeja vaatevinklist! :)