Minu aktiivne nädalavahetus…

…seisnes selles, et kõigepealt reedel käisin taas oma tütretütrel lasteaias vastas ja samas valmistusin juba laupäevaseks Läti sõiduks. Käisime Valmieras oma koguduse Läti sõpradel külas. Kahjuks oli mul oma telefon seekord ilma akuta ja seetõttu ei saanud ma ühtegi pilti või videot sellest imelisest ülistuskoosolekust teha. Aga igatahes oli see üks meeliülendav koosviibimine. Meie “reis” algas kell 8 hommikul ja tagasi jõudsime alles enne seitset õhtul. Kuna ega me vist eriti tihti teise riiki ei satu, siis kasutasime aega ka Valmieras poodides “shopates”. Käisime Valetta kaubanduskeskuses, kus ma eriti ei viitsinud olla, sest mulle ei meeldi riide ja kingapoodises pikalt ringi vaadata. Selle-eest jättis mulle “Depo“, mis on Valmieras üks võimas remondi-ja ehitustarvete pood, küll kirjeldamatult võimsa mulje. Ütlesin veel oma seltskonnale, et siia tahan tagasi tulla, kui ükskord oma kodu saan ja seal remonti planeerin tegema hakata. Seal on kõike vajalikku saada. Tegin endale isegi kliendikaardi, millega saab tavahinnast veel odavamalt. Seekord mul mingit ostmisplaani ei olnud. Küll aga ostsin veekeedu-kannu, mille sain sealt alla 8€ eest(maht 1,7l) Mul oligi uut veekeedu kannu vaja, sest olemasolev ei lülitanud vee keema minnes end enam automaatselt välja.
Mis kristlastest läti sõpradesse puutub, siis nemad tegid juba uusi plaane, kuidas järgmisel korral võiks seda päeva korraldada. Nimelt nii, et ülistusesinejad laval vahetuvad ja nii kestab see koosolek õhtuni. Peale ülistuskoosolekut oli muidugi toitlustamine. Ka see oli vääriliselt korraldatud. Tundsin end nagu mõnel suurel festivalil.
Ja kuigi minu ülesanne ei olnud muu, kui ainult istuda, sest mina ju autoroolis ei pidanud olema, siis ikka tundsin end väsinuna, kui lõpuks koju jõudsin.
Täna, pühapäeval olime kõik rõõmsalt oma koguduse Jumalateenistusel ja rõõmustasime kordaläinud laupäeva üle. Eriti selle üle, et Jumal kinkis meile ilusa ilma…
Facebook Comments

Published by Elveetsius

Olen keskealine naisterahvas, kellele meeldib mõnikord oma mõtteid blogisse talletada. Kirjutan kõigest, või siis mittemillestki. See sõltub lugeja vaatevinklist! :)