Suveväsimus!?

Tegelikult kestab veel kevad, kuigi aegajalt on tunne, et suvigi on juba oma teises pooles. Aga viimastel päevadel tunnen tülpimust/väsimust ja sellepärast ei viitsi isegi netis passida. Mis aga ei tähenda, et ma rohkem õues viibiksin. Laupäeval käisin küll jälle kalmistul ja eile käisime tütretütre teise vanaema juures mu lapselapsel järel, sest tütar on aegajalt pikka päeva tööl ja suvel on lapsel hea maal ringi lipata. Teate ju seda ütlust: “Need vanaemad/vanaisad, kes talvel halvasti käitusid, saavad lapselapsed kogu suveks enda juurde!” 😀 Siin, minu juures linnas ei saaks laps päeval õuegi minna, sest mina küll ei usaldaks teda üksi õue, kui autoliiklus siinsamas on.

Eile, kui S. juurde sõitsime, oli keset teed üks puu maha sadanud. Õnneks jõudis tütar õigeaegselt auto peatada. Puu oli suur ja kogu tee sulgenud. Nii, et autoga enam edasi ei pääsenud. Proovisime kahekesi sellest puust jagu saada, kuid kuna puu oli murdunud ja osaliselt veel kännu küljes kinni, siis ei jäänudki meil muud üle, kui läksime sihtkohta jalgsi. Õnneks ei olnud meil kaugele minna ja S. juures ütles tütar, et puu on keset teed sadanud. M.(tütretütre papa) läks siis seda puud traktoriga tee pealt eest tõmbama, sest muidu ei oleks ta õhtul töölegi saanud minna. Ühtlasi tõi ka mu tütre auto maja juurde ära. Küsisin S. käest, et kas see puu jääbki sinna tee äärde? Kas seda oma küttepuudeks ei toogi? S. ütles, et “seal ei ole nende maatükk ja see puu on teise inimese vara, ning kasvõi jääb sinnasamasse mädanema, kuid endale ka ei tohi võtta”.

Maal viibisime mitu tundi ja siis tõi tütar mind koju. Kuigi teist teed mööda sõites oleksime nende maja juurde jõudnud, aga tütar ütles, et pole ju mõtet sealt sõita, kui pärast peab jälle kesklinna, mind tooma tulema.

F. blogist sain teada, et sellel nädalavahetusel toimub Vastseliina laat. Küsisin tütre käest, et kas temal ka on plaan laadale minna. Kui lähevad, siis tahaksin ka kaasa minna, kuigi ega ma vist palju kõndida ka ei jõua. Tol korral, kui esmakordselt käisin, väsisin kõndimisest ja kuumusest ära. Ja ega mul sel korral mingit ostmise plaani ka ei ole. Niigi olen kulutanud rohkem, kui tahaksin. Alles mõni postitus varem kirjutasin Tartus käigust ja siis kulutasin peaaegu 60€. Minu jaoks on see üpris suur summa. Aga vaatama tahaks Vastseliina laadale ikka minna. See oleks mul siis teistkordne laadaleminek. Ja-jh, ma olen Võrus küll 20 aastat elanud, kuid ei olnud Vastseliina laadale sattunud. “Hauka” laadal ei ole ma üldse käinud. 😀 Ma ei ole laatade inimene ja ega liinibussidega ei viitsiks minnagi. 😀 Igatahes tütar  ei ole ise ka veel kindel, kas nad üldse lähevad Vastseliina laadale või mitte.

Täna ärkasin jälle väga vara, sest eile läksin vara magama ka. Kell pool kümme õhtul läksin voodisse ja vist jäin kohe magama. 😀 Ärkasin kell pool 6 bioloogilise kella peale, ning kuna uni on täis magatud, siis hakkasingi vaikselt toimetama, mis minu jaoks tähendab kõigepealt hommikust kohvijoomist. Tänaseks erilisi plaane ei olegi, nii, et püsin vist enamus aega toas. Pärast vaja küll poes käia, aga pood on lähedal, nii, et see mingit pingutust ei vaja… 😉

Facebook Comments
Mina sotsiaalmeedias
Elveetsius
Olen keskealine naisterahvas, kellele meeldib mõnikord oma mõtteid blogisse talletada. Kirjutan kõigest, või siis mittemillestki. See sõltub lugeja vaatevinklist! :)