Kontrollreid linnas, ehk…

…käisin täna esimest korda tasuta bussisõitu proovimas. 😀

Teatavasti saab alates 1.07.2018 osades maakondades bussiga tasuta sõita ja ma otsustasin selle hüve täna ära katsetada, kuigi mul ei olnud vajadust kusagile kaugemale sõita. Otsustasin bussiga Maksimarketi juurde sõita. Istsusin siis oma kodu lähedal asuvas peatuses nr.1 bussile ja “reis” võis alata. Astusin bussi ja küsisin bussijuhilt, et kas kaart ei kehtigi. Mõtlesin seda Ühiskaarti, mis annab õiguse tasuta sõitudega liitunud bussides, peale  kaardi valideerimist sõita. Aga bussijuht ütles, et ei ole mingeid kaarte vaja ja jagas nullpileteid. Kaarti ei olnud sellepärast vaja, et bussis puudus veel vastav aparaat, millega saaks kaardi valideerida. Mind huvitas, kas Tallinna ja Harjumaa ühiskaart ka kehtiks, mille peale bussijuht vastas, et peaks kehtima. See on minu jaoks väga teretulnud nähtus, sest mul on mitme aasta tagusest Tallinnaskäigust Tallinna Ühiskaart alles ja seal on isegi 2,6€ raha peal. See Tallinna kaart on mul isegi isikustatud. Seda saab teha siin.

Tol ajal, kui ma Tallinnas käisin, tundus kaart osta ja sellele raha laadida mõistlikum, kui hakata üksikpileteid ostma. Tegelikult sõitsime me tollal minu kaardiga kahekesi. Lihtsalt pidin 2 korda piiksutama. 😀 Tegelikult mina isikustasin ammu ja minu arust kusagil Tallinna kodulehel. Mul ei ole veebiaadressi meeles. Aga Tallinna infot saab ka siin. Tuleb välja, et kui kaart on isikustatud, siis saad kaardi kaotamisel oma raha tagasi, või uuele kaardile lasta kanda.

Mis  minu tänasesse sõitu puutub, siis bussis oli minu arust rohkem rahvast, kui tavaliselt on olnud. Peamiselt küll pensionärid, sest aeg oli ennelõunane, kui mina selle “katse” ette võtsin. Aga ma arvan, et paljud pensionärid ja  muu rahvas, kes muidu pileti ostma pidanuks, on hakanud rohkem bussiga sõitma. Istusin bussi keskosas, kuid kuulsin kuidas bussijuht mingi pensionäri, arvatavasti küsimusele “Kust see raha võetakse?”, päris pahaselt vastas, et see raha olevat riigil juba mitu aastat olemas olnud. Eks bussijuhile on ka see uus süsteem veel uudne ja sellepärast ta ärritunult vastaski. Ma usun, et need pensionärid, kellel on ealiselt õigus nagunii tasuta sõita, tahaks, et selle nn. olemasoleva raha arvelt tõstetaks hoopis pensione. Aga meie, nooremad inimesed rõõmustame küll väga, et bussisõit osaliselt tasuta on. Osaliselt sellepärast, et igale poole ikka ei saa tasuta sõita. Vähemalt mina rõõmustan küll, et ma bussi astudes iga kord rahakotiraudu avama ei pea.

Neid Ühiskaarte on erinevaid. Mina panin siia Tallinna Ühiskaardi pildi, sest minul on see kaart. Loodetavasti on need ristkasutatavad. Siit saab rohkem teada, millised liinid tasuta on. Panin Võru maakonna lingi, aga huviline saab ise valida vajaliku maakonna.

*****

Maksimarketist ma tühjade kätega ei lahkunud ja natuke kahetsen, et sellest kallist poes ostma hakkasin. Aga mis tehtud, see tehtud. Vähemalt sain nüüd teada, miks minu Coop kliendikaardile(Säästukaardile) boonuspunkte ei ole kogunenud, kuigi ma aegajalt mingeid pisioste olen oma lähedalasuvast Konsumist ikka teinud. Tuleb välja, et boonus hakkab alles siis kogunema, kui ostusumma on ühe kuu jooksul vähemalt 100€ olnud. Mitte küll korraga, aga kui kuu ostusumma jääb alla 100€, siis mingeid boonuseid ei saa. Nii, et minu jaoks suht mõttetu kaart. Mu lemmikpood on nagunii MaXima, kus saab igalt ostult boonusraha ja kui see on 0.1€ kogunenud, siis saad seda juba järgmise ostu eest tasumisel kasutada. Ma tavaliselt kasutangi kohe ära. 😀 Kui ma täna Maksimarketis oma ostude eest tasudes avaldasin üllatust, et miinimumost peab vähemalt 100€ olema, et boonust saama hakata, siis kassapidaja vastas selle peale, et 100€ on ju NII Väike raha. No-jh, kuidas kellele. Mulle ei ole 100€ väike raha. Riik arvab ka, et 140€ inimesele kuus on päris piisav summa(toimetulekutoetus). Eh, mina ei saa toimetulekutoetust, aga just sellepärast ei saagi ma sajalisi siia-sinna kulutada…

Aga tasuta bussisõit on küll tore!

Facebook Comments
Mina sotsiaalmeedias