Kas mäletate, ma kirjutasin…

…et mul tekkis oma fb lehel minu ühe jagatud postituse all ühe sõbralisti meesterahvaga kommentaaride vahetus, mis minu arust ei oleks sobinud kõikidele lugemiseks? Millegipärast on toosama meesterahvas võtnud eesmärgiks kõigile minu jagatud postitustele mingi emoticoni alla panna. Ja märkasin, et kui ma jagasin kristlikke mõtteteri, siis pani ta 😀 märgi. Esimest korda ma ei teinud sellest probleemi, sest mõtlesin, et ehk läks tal kogemata selline märk. Aga kui ma täna nägin, et ta pani ka teisele mu postitusele(sellele samale, mis mul siia lisatud on) uuesti irvitava emoticoni, täägisin ta kommentaaris ja ütlesin, et kui ta veel selliseid emoticone  minu jagatud kristlikele tekstidele paneb, siis blokeerin ta ära, sest mina ei lase oma Jumalat mõnitada. Selle peale muutis ta emoticoni “meeldib” ja mina kustutasin omakorda oma kommetaari. Ma ei tea, kas see 70 aastane papi tahtis “lahe vana” olla ja oma arvamust usu kohta avaldada. Minugipärast uskugu Jumalasse või mitte, see ei puutu minusse, aga minu ajajoonel, minu Jumalat ma tal küll mõnitada ei lase. Tehku mujal, mis tahab. Üldse ei saa ma aru, mis häda tal mu kõigile jagamistele reageerida on. 😀 Tegelikult tean ka, aga sellel teemal oli mul temaga jutt, kus tegin selgeks, et minust tema elukaaslast küll ei saa. 😀 Jah, kui ta mulle sõbrataotluse tegi, siis võtsin selle vastu, sest arvasin, et ta on mu lapsepõlvesõbranna elukaaslane, aga kui ma sellelt mehelt küsisin, et miks ta mind, võõrast sõbralisti lisas, siis ütles ta väga läbinähtavalt, et “Kunagi saad sellest aru. Ma olen töötav pensionär”. No selge ju, et otsis naist. Selle peale ütlesin talle otse, et mina küll elumuutust ei taha. Selle jätsin ütlemata, et esiteks on ta minu jaoks liiga vana ja teiseks ei hakkaks ma kellelegi lihtsalt elukaaslaseks/voodisoojendajaks. Kui selline asi peaks kunagi juhtuma, et minu ellu tekib meesterahvas, siis peab ta olema kristlane, me peame abielluma ja laskma end laulatada. Aga ausaltöeldes ei ole ma oma elus meesterahvast huvitatud. Ma olen nii palju aastaid üksi elanud, et ei hakkaks veel nüüd, 50 aastaselt oma elu muutma. Ma olen selleks liiga iseseisev ja mugav, et kellegi teise eest ka veel hoolitseda. Pealegi on minu vanustel ja vanematel välja kujunenud oma harjumused, mida sellises vanuses on raske ja isegi egoistlik teise poolt nõuda, et “muutu”.


PS! Päisepildiks oleva foto ja selle ristimise video otsisin oma fb memoryst üles just sellepärast, et too mees näeks, miks ma talle nii konkreetse ja vihase kommentaari kirjutasin. 🙂

Facebook Comments
Elveetsius
Olen keskealine naisterahvas, kellele meeldib mõnikord oma mõtteid blogisse talletada. Kirjutan kõigest, või siis mittemillestki. See sõltub lugeja vaatevinklist! :)
} });