August on juba…


…poole peal, aga mina postitan alles juuli “tippsündmuse”, mille fb mulle välja käis. 😀 Nimelt seesama “Halloo kosmos” kontsert. 🙂 Ega minu elus ju tõesti eriti palju sündmusi ei toimu, sest eelistan pigem koduseinte vahel istuda, kui kusagil ringi tormata. Võru linnapäevade raames toimub Tamula rannas jälle üks kontsert(seekord isegi tasuta), kuhu ma tahaksin minna, sest esinejaks on Anne Veski, mu lemmik (nais)laulja, aga ma veel ei tea, kas jõuan sinna või mitte. See algab õhtul kell kaheksa ja siis on väljas juba hämar, kuid mina ei armasta õhtusel ajal väljas viibida. Seega olen praegu kahevahel, kas lähen, või mitte. Mõni päev on otsustamiseks veel aega ka, sest kontsert toimub alles 18.augustil. Ma postitasin siia allapoole ühe mõttetera, mis räägib üksindusest ja selle ohtlikkusest. Tunnen end sajaprotsendiliselt ära, sest ma tõesti eelistan üksindust ja vaikust, mitte pidevat suhtlemist. Isegi telefonikõned, mis kestavad rohkem, kui 3-5 minutit, ärritavad mind, sest ma ei suuda mõista, mida on helistajal nii pikalt rääkida. Telefonikõne peab olema lühike ja konkreetne vestlus.

Võib-olla keegi mäletab, et lubasin kaugemal elavale sugulasele, et sel suvel lähen talle kindlasti külla. Aga ma ei ole sinna jõudnudki. Takistuseks on minu jaoks see, et pean sinnasõiduks mitu korda ümber istuma. Vaatasin siit lehelt järgi, kuidas ma sinna jõuaksin ja siis selguski, et Võrust ei lähe ühtegi otseliini tema kodukohani. Ainult mitmekordse ümberistumisega saaksin kohale. Ja seda reisi ma tõesti ette ei viitsi võtta. Pealegi oleks see mulle lisakulu, sest ilma külakostita ju külla ei läheks. Eriti, kui seal on veel lapsi ka. No ja mul ei ole selliseid väljaminekuid plaanis. Niigi olen viimasel ajal väga vähe raha suutnud kõrvale panna, ehk investeerida. Ja investeerida ma kavatsen edaspidigi, kuigi üks mu blogilugeja kunagi kommenteeris, et “Ära sina küll investeeri. Ma ei saa aru, miks iga koduperenaine praegu investeerida tahab”. Aga vot tahan jah, sest siis on mingigi võimalus, et kunagi võtan oma investeeringud välja ja sinna on juurdegi tulnud. Kui ma hoiaksin oma kõrvale pandud raha käeulatuses, siis kindlasti tekib kiusatusi, mille peale see raha käest ära sulab. Mis teha, ma olen naisterahvas ikkagi ju. 😀 Nüüd avastasin hulga interneti poode ka veel, kust saaks tellida ilma vahendajateta ja kust tellivad need arvukad edasimüüjad, kellest paljud lihtsalt tüssavad inimesi. Võtavad raha ette ja kaupa ei saadagi. Mul oli endal just hiljuti kogemus sellise facebookis tegutseva petturiga. Tellisin temalt botased, sest mul on sügiseks jalatseid vaja ja hind oli ka odav(10.90€), kuid mida ei tulnud, olid botased. Siis kirjutasin talle sõnumi, et kaugel mu botased juba on. Ta vastas: “Teie poole teel!”. Ootasin veel kolm päeva ja siis kirjutasin talle, et “Te ütlesite, et botased on juba minu poole teel, aga siiani ei ole veel minuni jõudnud. Eesti posti kaudu ei tule nii kaua. Kui ma täna raha tagasi ei saa, siis panen petturite gruppi üles”. Selle peale saatis ta mulle raha tagasi, kuid nagu ma hiljem teada sain, siis see näitsik on “vana kala” inimeste tüssamises ja ammu politseisse üles antud.

Mul läks siis õnneks, et ta mulle raha tagastas, sest teised ootavad oma kaupa või raha tagasi juba mitmeid kuid. Tegelikult ma üldse ei saa aru, miks inimesed ise ei telli. Tellimine on ju nii lihtne. Ei mingit närvi-ega vahenduskulu. Ma ise ei ole eriti midagi tellinud, sest tegelikult ei ole mulle midagi vaja. Seda tüüpi inimene ma ei ole, et tellin riideid ja asju ainult sellepärast, et eelmised tüütavad ära. Botased ja tolle jope Aliexpressist tellisin ma sellepärast, et neid on mulle tõesti vaja. Uut arvutit oleks ka vaja ja tean ka kohti, kus välismaalt saaks tellida, aga…mul ei ole selle jaoks praegu raha. Olemas olev arvuti on väga viletsaks/aeglaseks muutunud ja ei aita siin arvuti puhastus ka. Seda olen ma mitmeid kordi teinud, et skännin viirusetõrje ja “Clean up” programmiga kogu arvuti üle, kuid väga paremaks ei saa midagi. Ilmad on ka nüüd jahedaks ära muutunud. Ükspäev kütsin isegi ahju. Vihma oli loomulikult vaja, kuid soojakraadid langesid ka kolinal. Ma ei taha veel puid raisata, sest niigi sai vähe ostetud ja kui ma neid nii vara kütma hakkan, siis tuleb juba oktoobris puid juurde tellida…

Vot siis, milline virisev postitus täna tuli. 😉

Facebook Comments
Mina sotsiaalmeedias

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga