Oma kodu,  Unistused,  Varia

Vaikne, esimene jõulupüha!

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Felve.riisa%2Fposts%2F1626239674085511&width=500
https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Felve.riisa%2Fposts%2F1626244007418411&width=500

Kuna täna ei olnud mul vajadust kuhugi minna(peale puukuuri), siis istun lihtsalt toas ja püüdsin meeleheitlikult ahju küdema saada. Umbes tund aega jamasin sellega ja olin päris ärritunud. 😛 Praeguseks sain õnneks puudele tule otsa. Kui ma puud tellisin, siis tooja ütles küll, et tooge paar päeva varem puud tuppa sooja, aga ma ei hakanud eile kuuri minema. Eile sai niigi ahju vähem köetud, kui oleksin tahtnud, kuid toas rohkem küttematerjale ei olnud.

Jõuluõhtu möödus mul vaikselt, nagu ma eeldasingi ja loodetavasti kulgeb see nii ka edasi. Majas oli ka suhteliselt vaikne, kui mitte arvestada seda, et ülevalt naabrid tegid vist ettevalmistusi jõuluõhtuks. Ma ei ole ju varem sellises korteris elanud, kus naabrid lae peal elavad ja siin, vanas puumajas on kõik nii hästi kuulda. Kõrval elavaid naabreid ei olnud jõululaupäeval üldse kodus. Täna on liikumist kuulda.

Mis minu jõululaupäeva puutub, siis see oli samasugune, nagu tavapäevadki. Ma isegi ei viitsinud ühtegi filmi vaadata, kuigi plaan oli. Läksin päris vara magama ka ära ja hommikul ärkasin jahedas toas. Oi, kuidas mulle ei meeldi talv. 😀 Meil siin on lumi maas. Räägitakse, et mujal eestis on lumest puudus, kuid siin(Võrus) on küll valged jõulud.

Televiisorit ei ole ma ikka veel sisse lülitanud ja raadiot ei ole ma ka pistikusse pannud. Leidsin karpidest kellraadio, kuid ma ei tunne vajadust raadiot sisse lülitada. Mulle meeldib vaikus.

Ma olen üldse väga kodulembeline inimene, kes eelistab oma aega kodus veeta. Igasugused käimised ja üritused ei ole minu jaoks. Seetõttu ei läinudki ma tütre juurde jõuluõhtule. Päris oma kodu mul veel ei ole, aga see koht, mida ma praegu koduks nimetan, on ikka parem kui kellegi teise juures.

Minu kõige suurem soov uueks aastaks on see, et saaksin  päris oma kodu… 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga