Teeni raha internetis,  Varia

Hoiatuspostitus-Kui raha teenimiseks kasutad igat õlekõrt!

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fpermalink.php%3Fstory_fbid%3D1969468799961728%26id%3D1573490866226192&width=500

Facebooki kasutajad ehk on märganud sellist raha teenimise pakkumist, mille ma siia lisasin. Ma ka mõtlesin, et mis see ikka ei oleks. Ka 120€ aastas on ikka mingi lisasissetulek ja võtsin selle pakkumisega ühendst, Nad tahtsid kõigepealt mu konto parooli ja kasutajanime, et veenduda, kas minu fb konto üldse sobib neile. Fb konto pidi olema vanem, kui 1 aasta, profiilipildiga, sees pidi käima ka arvutiga ja reklaamikonto ei tohtinud olla keelatud. Andsin neile nõutud paroolid ja siis sain teate, et “Teie konto sobib meile”. Isegi see lubatud 10€ kuus kanti peaaegu kohe üle. Kui ma vanemale pojale seda rääkisin, et andsin oma fb konto rendile, siis laitis ta selle otsuse maha ja ütles, et nii pääsevad võõrad inimesed su privaatsete andmete juurde. Ma ei hakanud veel midagi muutma, kuid parooli vahetasin küll ammu ära. Tundub, et sellest ei olnud abi, sest mu fb kontole tekkis võõraid lehti. Umbes sarnaseid, nagu mu blogileht, kuid hoopis võõrkeelseid. Kustutasin ühe lehe ära, kuid eile avastasin, et nad olid veel ühe lehe teinud. Siis hakkasin oma konto privaatsussätteid uurima ja avastasin, et ma olen jätnud midagi tegemata. Vahetasin veelkord parooli ja logisin kõigist teistest kohtadest välja. See tähendab, et kui keegi tahab võõrast arvutist mu fb kontole pääseda, siis ilma sõnumita minu telefonile seda teha ei saa.

Sellised 2 lehte siis oli tehtud. Sulgesin mõlemad, kuid lõpplikuks hävimiseks on 14 päeva taastamisõigus, mida ma loomulikult teha ei kavatse.

Minu sellise tegevuse tagajärjeks oli mulle õhtul postkastis kiri, et saadaksin neile uuesti oma paroolid, kuna nad ei pääse enam mu fb kontole sisse.

Arvan, et just selliste “rendile antud” kontode tõttu levibki inimeste nime alt neid laenupakkumisi, mis pea igas grupis häirivalt tihti esinevad. Ma arvan, et minu aastaid hoitud facebooki konto pole sellise summa eest küll väärt kaotsiminekuga riskima. Nii, et sain oma õppetunni kätte ja hoiatan teisi ka oma privaatinfot hoolikamalt turvama…

Olge Hoitud! 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga