Varia

Lihtsameelne!!?

Mismõttes ma lihtsameelne olen, kui annan oma panuse, et koguduses(mulle meeldivas keskkonnas) asi toimiks? Teie ju ka maksate liikmemaksu kohtades, kus te käite ja mis teile meeldivad. Suur hulk inimesi maksab ennustajatele/ravitsejatele, selle asemel, et Jumalalt tervist ja abi paluda.

Isegi pastor ütles ühes oma jutluses(ma ei leia praegu seda), et “Tasuta lõunaid ei ole”, sest kui sina saadki mingi asja tasuta, siis keegi kusagil on ikka selle eest maksnud. Ta tõi näitena selle, et 80-datel jagati Piibleid tasuta, aga ega need Piiblid ju kellegi töö ja materjalikuluta ei valminud. Ikka keegi panustas selleks, et need teoks saaks. Seega ei ole siinilmas miski tasuta. Ka kogudusel on oma väljaminekud, sest elekter ja majahooldus ju ka maksab midagi ja meie kogudus korraldab aegajalt mingeid pidulikumaid sündmusi, mille puhuks ostetakse lauale head-paremat. Miks siis mina, kes ma sellesse kogudusse kuulun, ei võiks oma panust anda? Kohe olen kellegi arust lihtsameelne.

Mul jäi enne kirjutamata veel põhjuseid, kuidas koguduse rahvas mind aidanud on. Olen paar korda kogudusesisest toimetulekut saanud. Üks kord oli uute lugemisprillide ostmiseks ja teine kord oli lihtsalt elamisraha. Ma enam ei mäleta täpselt neid summasid, aga arvan, et kokku vist paarisaja euro ringis(vb. ka rohkem). Ja seda nn. Toimetulekut maksis mulle pastor ametlikult, aga ikka sellestsamast summast, mis annetustena on kogunenud. Sellised asjad arutatakse koguduses liikmetega läbi, et kas ja kui palju toimetulekut maksta.
https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FkirsikaM%2Fvideos%2F10160465276755790%2F&show_text=0&width=267
Ei, ärge tulge mulle ütlema, et ajan valet asja ja olen lihtsameelne!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga